Suroviny

majonéza 100 gnejlépe domácívinný ocet bílý 1.5 PLbílýsůlmořskápepřčerstvě mletýjablka 2 ksGranny Smith, oloupaná, najemno300 gvepřová kotleta bez kosti, napříč rozpůlených (na 2 vysoké špalíčky)olivový olejna potřeníananas 150 gčerstvý, očištěný, tence pokrájenýhamburgerová bulka 4 kspodélně přepůlenébarbecue omáčka s kouřovou příchutí viz recept Apetitmangoldna podávání

1 Předehřejte troubu na 200 °C. V nekovové míse promíchejte majonézu, vinný ocet, sůl a pepř. Vmíchejte jablka a dejte stranou.

2 Vepřové maso osolte a opepřete, potřete olejem a grilujte na rozehřáté grilovací pánvi nebo na grilu dvě až tři minuty po každé straně. Přesuňte na plech vyložený pečicím papírem a pečte asi 10 minut dozlatova. Vyjměte a uchovejte horké. Kolečka ananasu potřete olejem a grilujte minutu až dvě po každé straně dozlatova. Potřete řezné plochy housek olejem a minutu opékejte.

3 Potřete housky barbecue omáčkou. Navršte na spodní půlky ananas, pokrájené vepřové maso, jablečnou směs a mangold. Přiklopte vrchními polovinami housek a podávejte.